KONKURS ZA DODJELU STUDENTSKIH STIPENDIJA ZA 2024. GODINU

Na osnovu člana 87. Statuta opštine Istočni Stari Grad („Sl.novine grada Istočno Sarajevo“, broj:  33/17) a u vezi sa Odlukom o raspisivanju konkursa za dodjelu studentskih stipendija za 2024. godinu broj: A01-020-319/24  od  10.04.2024. godine, načelnik Opštine raspisuje:

K O N K U R S

za dodjelu studentskih stipendija

Raspisuje se konkurs za dodjelu 7 (sedam) studentskih stipendija  u trajanju od šest (6) mjeseci iz budžeta opštine Istočni Stari Grad za 2024. godinu redovnim studentima II, III, IV godine studija i apsolventima, a koji imaju stalno prebivalište na opštini Istočni Stari Grad.

Stipendije će biti dodjeljene studentima sljedećih fakulteta:

1. Poljoprivredni fakultet – studijski program šumarstvo – 1 stipendija.
  2. Ekonomski fakultet – studijski program turizam i hotelijerstvo – 2 stipendije.
  3. Filozofski fakultet – studijski program politikologija i međunarodni odnosi – 1 stipendija.
  4. Filozofski fakultet – studijski program pedagogija – 3 stipendije.

Uz prijavu na konkurs svi zainteresovani studenti dužni su dostaviti:

• Izvod iz MKD,
  • Izvod iz MKR,
  • Potvrda CIPS-a o prijavljenom prebivalištu,
  • Uvjerenje nadležnog fakulteta o upisanoj godini – semestru studija u svojstvu redovnog studenta,
  • Izjavu da student ne prima stipendiju ili drugu materijalnu pomoć za školovanje,
  • Uvjerenje o svim položenim ispitima i prosjeku istih u toku studija,
  • Uvjerenje da nije obnavljao godinu studija u školskoj godini  za koju se raspisuje konkurs,
  • Kućnu listu o zajedničkom domaćinstvu,
  • Fotokopiju tekućeg računa otvoren kod banke u RS,
  • Potvrda o redovnim primanjima u domaćinstvu ili primanju socijalne pomoći (poslednja platna lista zaposlenih članova u domaćinstvu,  ček od penzije/invalidnine, potvrda sa biroa o nezaposlenim članovima domaćinstva).

Prednost imaju studenti:

• djeca poginulih boraca,
  • sa višim prosjekom ocjena iz prethodnih godina studija,
  • studenti iz višečlanih porodica.

Dokumenti se dostavljaju u originalu ili ovjerenoj fotokopiji.

Prijave sa dokazima o ispunjavanju traženih uslova dostaviti do 25.04.2024. godine na adresu: Opština Istočni Stari Grad, 71144 Hreša, sa naznakom „Prijava na konkurs za dodjelu studentskih stipendija“.

Oglas će biti objavljen na oglasnoj tabli Opštine Istočni Stari Grad i na web stranici opštine www.opstinaisg.net.

Broj: A01-014-319-3/24

Datum:  10.04.2024. godine