U AKCIJI KUĆNIH POSJETA PREGLEDANO 125 PACIJENATA

Povodom Svjetskog dana zdravlja, koji se obelježava 7. aprila,  JZU Ambulanta porodične medicine „Stari Grad“ organizovala je kućne posjete za sve one stanovnike koji su u manjoj posjeti zdravstvenim ustanovama.

U prethodne dvije sedmice tim Ambulante obišao je oko 125 pacijenata gdje je korisnicima zdravstvenih usluga ove ustanove rađeno preventivno mjerenje glukoze, holesterola i triglicerida u krvi kao i mjerenje krvnog pritiska.

Kako je navela direktorica Bekrić ovakve akcije su veoma važan segment rada ambulante jer se često dešava da pacijenti tvrde da se osjećaju dobro, ali da nekada to zapravo i nije tako.

“Nekada postoje sakriveni simptomi koji odmah ne dođu do izražaja, a kroz ova preventivna mjerenja ćemo im ukazati ukoliko bude potrebe za nekim daljim analizama te ih uputiti samom ljekaru”, dodala je direktorica Bekrić.

Na ovaj način još jednom pokušalo se ukazati na važnost preventivnih pregleda kako bi se dobila prilika za pravoremeno liječenje ukoliko se javi potreba za tim.

Korisnici koje je obišao tim Ambulante izrazili su veliku zahvalnost za brigu o njihovom zdravlju jer ovakve akcije od velikog su značaja za sve one koje žive u udaljenim krajevima opštine Istočni Stari Grad te nisu u mogućnosti redovno obavljati ljekarske preglede.