Fondacija za privredu i ruralni razvoj Istočni Stari Grad osnovana je 25.09. 2018. godine u cilju davanja doprinosa razvojnim procesima ruralnih oblasti sa posebnim fokusom na opštinu Istočni Stari Grad.
Osnovni ciljevi Fondacije su:
– iskorištavanje komparativnih prednosti ruralnog područja;
– smanjivanje siromaštva ruralnih područja;
– povećanje dostupnosti prilika i razvojnih šansi za ruralna područja;
– unapređenje položaja mladih u ruralnim područjima;
– promocije jednakosti polova i osnaživanja pozicije žena u ruralnoj ekonomiji;
– jačanje kapaciteta za imlementaciju projekata relevantnih za ruralni razvoj.
Prilikom ostvarivanja svojih ciljeva, Fondacija će sama, ili u partnerstvu sa drugim subjektima:
– pružati podršku pri izradi i imlementaciji lokalnih razvojnih dokumenata;
– provoditi aktivnosti jačanja kapaciteta lokalne samouprave u oblasti ruralnog razvoja;
– pružati savjetodavnu i tehničku pomoć u pripremi i izradi projektene dokumentacije;
– pratiti objave javnih poziva putem kojih se mogu kandidovati prijedlozi razvojinih projekata;
– sarađivati sa resornim ministarstvima i drugim nadležnim institucijama;
– organizovati stručne seminare, treninge i edukacije u relevantnim oblastima;
– izrađivati brošure i slične promotivne materijale;
– izrađivati i imlementirati razvojne projekte sa posebnim naglaskom na sljedeće oblasti: jačanje konkurentnosti poljoprivrednog sektora, turistička valorizacija kulturnih dobara, zaštita životne sredine, osnaživanje mladih u ruralnim područjima, jačanje malih i srednjih preduzeća.
Fondacija za privredu i ruralni razvoj Istočni Stari Grad zapošljava mlade, visokoobrazovane ljude sa teritorije opštine Istočni Stari Grad i jedan od ciljeva je da pokuša obezbijediti uslove za rad i napredovanje u oblasti ruralnog razvoja.
Кontakt:
Email: ferdbih@gmail.com