POTPISAN SPORAZUM I NASTAVLJENA SARADNJA ISTOČNOG STAROG GRADA I STAROG GRADA SARAJEVO

Načelnici Opštine Istočni Stari Grad, Bojo Gašanović i Općine Stari Grad Sarajevo, Irfan Čengić potpisali su Sporazum o zajedničkoj infrastrukturnoj investiciji. Ovaj dokument označava nastavak ranije započete saradnje na izgradnji vodovodnog sistema Hreša, dionica Grad-Borije, te rekonstrukciju javne rasvjete na području Emerovice-Zečija glava.

Naglašeno je kako se radi o projektu o kojem se priča decenijama, a tek sada su stvoreni uslovi za njegovu realizaciju.

Našelnik Gašanović je izrazio zadovoljstvo i zahvalnost što se saradnja ove dvije opštine nastavlja, za dobrobit svih stanovnika i da je važna kako bi se razvoj i unaprijeđenje životnog standarada stanovništva, zajedničkim snagama dizao na viši nivo.

“Mi kao menadžeri opština imamo obavezu da stvaramo uslove za kvalitetan život i drušvene djelatnosti naših stanovnika, a realizacija projekata iz ovog Sporazuma predstavlja preduslov za sve druge. Vrijednost ovih projekata je značajna zato se iskazala potreba da zajednički učestvujemo, a vjerujem da ćemo u budućem vremenu još bolje sarađivati”, rekao je načelnik Gašanović.

Ovim je okončano zajedničko ulaganje u izgradnju vodovodne mreže do Borija, odnosno do linije spajanja dvije opštine. Ova faza projekta je iznosila 190.000 KM.

“Očekujemo podršku i međunarodnih partnera za projekat, jer je ovo jedan od globalnih ciljeva, ali i odličan primjer saradnje lokalnih zajednica iz dva entiteta”, dodao je načelnik Čengić.

Načelnik Čengić je istakao, kako je vodovodna mreža je jedan od preduslova razvijanja ovih lokaliteta i sadržaja na njima.