PREKOGRANIČNO POVEZIVANJE ISTOČNOG STAROG GRADA SA OPŠTINOM ŽABLJAK

Za kraj tekuće godine rukovodstvo opštine Istočni Stari Grad, ugostilo je delegaciju Opštine Žabljak iz Crne Gore.

Da je povezivanje sa opštinama sličnih karakteristika, ali i razvojnih mogućnosti jedna od tradicionalno bitnih aktivnosti, istaknutno je tokom dvodnevne posjete kako od strane domaćina, tako i od strane gostiju.

Delegaciju iz Žabljaka predvodio je predsjednik Skupštine opštine Žabljak Ivan Popović.

Pored radnih sastanaka, načelnik Gašanović je predstavio neka od najznačajnijih privrednih društava koja posluju u Istočnom Starom Gradu, planinu Trebević i srpsku pravoslavnu crkvu na Baščaršiji za koju su stanovnici Istočnog Starog Grada tradicionalno vezani.

“Za vrijeme trajanja mog mandata uspostavljene su poslovne,prijateljske i pobratimske veze opštine Istočni Stari Grad sa opštinama iz Republike Srbije,a sada se otvaraju i putevi prema Crnoj Gori. Svi mi imamo skoro iste karakteristike i potrebe za unapređenjem naših opštima, a smatram da se daleko lakše ostavriju neki ciljevi kada udružimo naše snage. Nadam se da će u budićnosti ove dvije naše opštine biti bratske,a sve za dobrobit naših lokalnih zajednica”, rekao je načelnik Gašanović.

Uspostavljanje saradnje u oblasti turizma, komunalnih djelatnosti i službi spašavanja su pravci zajedničkog djelovanja koji su tokom posjete najavljeni za naredni period.