Кulturno umjetničko društvo „Crepoljsko“ Istočni Stari Grad je osnovano i upisano u registar Osnovnog Suda Sokolac 2016. godine.
КUD „Crepoljsko“ broji 53 člana od toga 38 djece folklornog ansambla uzrasta od 10-18 godina i 15 izvođača muške i ženske izvorne grupe „Jahorina“ koji su proslavili 2019. godine 10 godina postojanja.
Članovi КUD-a „Crepoljsko“ su bili pobjednici na više sabora koji su organizovani u zemljama regiona Srbiji, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini i Republici Srpskoj.
Sveukupni pobjednici sabora „Starog pjevanja u srba“:
– Valjica 2011.
– Vojkovići 2012.
– Sopotnica 2014.
Folklorni ansambl КUD-a „Crepoljsko“ dobio je 2019. godine zlatnu plaketu na Međunarodnom folk festivalu u Varni u Bugarskoj.
Između ostalog КUD „Crepoljsko“ obavlja poslove organizacije gastro-turističke manifestacije „ Jagnjijada“ Istočni Stari Grad.