ODRŽANO EDUKATIVNO PREDAVANjE POVODOM SVJETSKOG DANA ZDRAVLjA U ISTOČNOM STAROM GRADU

Povodom Svjetskog dana zdravlja koji se obelježava 7. aprila JZU Ambulanta porodične medicine  „Stari Grad“ organizovala je danas za učenike područnih škola u Istočnom Starom Gradu edukativno predavanje.

Povodom toga Tim ambulante održao je kratko predavanje na temu oralne higijene kao i o tome šta je zapravo Svjetski dan zdravlja i koje su to zdrave navike kojih treba da se pridržavaju kako bi očuvali svoje zdravlje.

U sklopu predavanja učenicima su podjeljeni i paketi neophodni za održavanje oralne higijene kao i paketi sa zdravim namirnicama.

Kako je istakla direktorica ambulante Bekrić, ovo je samo jedna od aktivnosti koje su planirane u sklopu obilježavanja Svjetskog dana zdravlja  i poručila da o svome zdravlju treba da brinemo od najranijeg doba zbog čega je ove godine posebna pažnja usmjerena ka  našim najmlađim članovima zajednice.

Svjetski dan zdravlja se obilježava 7. aprila svake godine kao godišnjica osnivanja Svjetske zdravstvene organizacije (1948). Svake godine teme koje odabere Svjetska zdravstvena organizacija za obilježavanje ovog važnog datuma naglašavaju najznačajnije javnozdravstvene probleme u svijetu.

Obilježavanje ovog datuma je prilika za pojedince, zajednice, institucije i ustanove da se uključe u aktivnosti koje vode ka boljem zdravlju stanovništva i povećavaju svjesnost svih populacionih grupa o značaju zdravlja i prioritetnih javnozdravstvenih pitanja.

U 2024. godini Svjetska zdravstvena organizacija obilježava 76 godina od svoga osnivanja i opredijelila se za obilježavanje 7. aprila Svjetskog dana zdravlja sa temom   „Moje zdravlje, moje pravo“.