SAOPŠTENJE ZA JAVNOST ŠTABA ZA VANREDNE SITUACIJE OPŠTINE ISTOČNI STARI GRAD

Štab za vanredne situacije Opštine Istočni Stari Grad u redovnom i konstantnom zasjedanju donio je mnoge naredbe u cilju što boljeg i kvalitetnijeg kontrolisanja stanja izazvanog korona virusom na teritoriji opštine. Rad Štaba prati i razvoj situacije i koordiniše sve aktivnosti koje provodi Civilna zaštita opštine, Crveni krst opštine kao i volonteri u Istočnom Starom Gradu.

Prema izvještaju JZU Ambulanta „Stari Grad“ Hreša, trenutno se nalaze 4 osobe pod nadzorom, a nad 1 osobom je nadzor završen.
Direktorica Ambulante porodične medicine „Stari Grad“ je naglasila kako su dva od četiri lica, koja su pod nadzorom vozači, i zavisno od broja dana koji je određen, rješenjem inspekcije o kućnoj izolaciji i zdravstvenom nadzoru, nakon isteka tog roka nastaviće svoj rad. Sva lica koja su pod ljekarskim nadzorom redovno se javljaju u zdravstvenu ustanovu i za sada nemaju simptome virusa korana.

Prethodnih dana određenim kategorijama stanovništva su podijeljni paketi pomoći, za čiju nabavku i podjelu je zadužen Štab za vanredne situacije Opštine Istočni Stari Grad, a svi materijano-tehnički resursi su stavljeni na raspolagnje.

Načelnik opštine Bojo Gašanović je istakao da je u ovom trenutku situacija pod kontrolom, sve naredbe Štaba su usklađene sa naredbama i zaključcima Rebubličkog štaba za vanredne situacije i provođenje je uredno.
„Cilj nam je da što duže održimo ovakvo stanje u Istočnom Starom Gradu, jer trenutno nemamo zaraženih, a zdravlje i sigurnost stanovništva je u ovom trenutku osnovni prioritet. Stoga ću pozvati sve sugrađane da se svi skupa ponašamo u skladu sa situacijom, a Opština i rukovodstvo na čelu sa mnom stoje na raspolaganju“, rekao je Gašanović.

Štab je uputio molbu stanovništvu da se pridržava svih nardebi i uputstva koji su na snazi kako bi izbjegli širenje virusa, ali i sankcije za nepoštovanje istih.