JZU Ambulanta ”Stari Grad” Hreša je osnovana 2001.godine.
Ambulanta pruža usluge primarnog nivoa zdravstvene zaštite. Najbliža bolnička ustanova je bolnica „Srbija“ u Кasindolu i udaljena je oko 20 km.
Ambulanta ima ukupno 6 zaposlenih i službe:
– Tim porodične medicine – koji čini jedan doktor medicine, specijalista porodične medicine i jedna medicinska sestra- tehničar;
– Stomatologiju – sa jednim doktorom stomatologije, koja ujedno obnaša i funkciju direktora JZU;
– Laboratoriju – sa jednom laboratorijskom sestrom- tehničarom;
– jednu spremačicu;
– jednog vozača.

Ambulanta u svom radu, osim svakodnevnih prijema pacijenata, liječenja i brojnih kućnih posjeta, obavlja i preventivne medicinske i stomatološke preglede, edukaciju pacijenata i stanovništva uopšte.
Poseban akcenat je na edukaciji pacijenata, naročito djece školskog uzrasta, kroz grupna predavanja i sistematske preglede. Cilj je podizanje nivoa svjesti o značaju očuvanja zdravlja, prevenciji nastanka oboljenja i promociji zdravlja uopšte.

Za pružanje usluga CMZ, CBR, ortodoncija i dio radiologije JZU AMBULANTA ”STARI GRAD” HREŠA ima potpisan ugovor o saradnji sa Domom zdravlja Pale.
Za usluge dijela radiologijeJZU AMBULANTA ”STARI GRAD” HREŠA ima potpisan ugovor sa bolnicom „ Srbija“, a za usluge specijalističkog nivoa za oralnu hirurgiju potpisan je ugovor sa Medicinskim fakultetom u Foči.
Jednom mjesečno ili po potrebi, u Ambulantu dolazi doktor specijalista interne medicine-kardiolog, gdje obavlja preglede pacijenata iz oblasti kardiologije.

КОНТАКТ INFORMACIJE
  • Hreša bb , Istočni Stari Grad