CIVILNOJ ZAŠTITI OPŠTINE ISTOČNI STARI GRAD URUČEN TRAKTOR ZA POTREBE VRŠENJA POSLOVA I PRUŽANJA POMOĆI STANOVNIŠTVU

Opština Istočni Stari Grad je nakon iskazanih potreba službe za Civinu zaštitu opštine izvršila nabavku traktora u vrijednosti od 170.000.00 KM.

Civilna zaštita godinama unazad se susretala sa velikim brojem problema prilikom vršenja poslova iz svoje nadležnosti. Uzimajući u obzir geografsku poziciju opštine Istočni Stari Grad, ruralni karakter i pristupačnost terena, iskazane su potrebe za nabavku traktora kako bi, naročito u zimskim uslovima, bilo lakše pristupiti stanovništvu ili prižiti pomoć u varednim okolnostima, kakve su česte naročito u zimskoj sezoni, ali i u situacijama kakve su bile u toku pandemije korona virusa.

Opština Istočni Stari Grad na čelu sa načelnikom Gašanovićem, uvijek je uzimala u obzir specifičnosti opštine i potreba svih svojih stanovnika, pa tako i ovaj put kada se ukazala potreba za nabavkom traktora, koji će biti od velike pomoći, istaknuto je tokom primopredaje.