SVEČANO OTVOREN OBJEKAT STANIČNOG ODJELJENJA POLICIJE NA TREBEVIĆU

Danas je na Trebeviću, u prisustvu Ministra unutršnjih poslova u Vladi Republike Srpske Dragana Lukača, načelnik Istočnog Starog Grada Bojo Gašanović otvorio Stanično odjeljenje policije Istočni Stari Grad.
Novoizgrađeni objekat Staničnog odjeljenja policije- Stanice policije Istočni Stari Grad,značajan je strateški projekat za ovu regiju. Ova investicija će značajno doprinijeti radu policije, a time i opštoj bezbjednoati Istočnog Starog Grada.
Načelnik Gašanović se na otvorenju zahvalio na razumjevanju i pomoći u realizaciji ovog projekta.
“Posebno bih se zahvalio ministru Lukaču koji je napravio takvu sistematizaciju da mi konačno imamo svoju Stanicu policije,a danas i Stanično odjeljenje na Trebeviću. Ovo Stanično odjeljenje je izuzetno važno za naše građane,ali i takođe za naše turiste koji posjećuju Trebević. Kontrola međuenitetske granice iz aspekta bezbjednosti je takođe bila prioritet”, rekao je Gašanović.
Grad Istočno Sarajevo i Opština Istočni Stari Grad su u izgradnju ovog objekta uložili 350.000 KM.
“Načelnik je duži vremenski period insistirao da ovdje bude Stanično odjeljenje policije. Nama je svakako najvažnija bezbjednost naših građana,ali i i onih koji dolaze kod nas. Opština je ovdje uložila najviše finansijskih sredstava za izgradnju ovog objekta dok smo mi u Ministarstvu obezbjedili dovoljan broj policajaca koji će raditi ovdje”, dodao je Lukač.
Ovom događaju su pored gradonačelnika Istočnog Sarajeva prisustvovali i načelnici opština u sastavu Grada Istočno Sarajevo, direktori javnih preduzeća i zaposlenici Opštine Istočni Stari Grad.

ЈОШ ВИЈЕСТИ