понедељак, 20 маја

ПРЕКОГРАНИЧНО ПОВЕЗИВАЊЕ ИСТОЧНОГ СТАРОГ ГРАДА СА ОПШТИНОМ ЖАБЉАК

За крај текуће године руководство општине Источни Стари Град, угостило је делегацију Општине Жабљак из Црне Горе.

Да је повезивање са општинама сличних карактеристика, али и развојних могућности једна од традиционално битних активности, истакнутно је током дводневне посјете како од стране домаћина, тако и од стране гостију.

Делегацију из Жабљака предводио је предсједник Скупштине општине Жабљак Иван Поповић.

Поред радних састанака, начелник Гашановић је представио нека од најзначајнијих привредних друштава која послују у Источном Старом Граду, планину Требевић и српску православну цркву на Башчаршији за коју су становници Источног Старог Града традиционално везани.

“За вријеме трајања мог мандата успостављене су пословне,пријатељске и побратимске везе општине Источни Стари Град са општинама из Републике Србије,а сада се отварају и путеви према Црној Гори. Сви ми имамо скоро исте карактеристике и потребе за унапређењем наших општима, а сматрам да се далеко лакше оставрију неки циљеви када удружимо наше снаге. Надам се да ће у будићности ове двије наше општине бити братске,а све за добробит наших локалних заједница”, рекао је начелник Гашановић.

Успостављање сарадње у области туризма, комуналних дјелатности и служби спашавања су правци заједничког дјеловања који су током посјете најављени за наредни период.