среда, 22 маја

У АКЦИЈИ КУЋНИХ ПОСЈЕТА ПРЕГЛЕДАНО 125 ПАЦИЈЕНАТА

Поводом Свјетског дана здравља, који се обељежава 7. априла,  ЈЗУ Амбуланта породичне медицине „Стари Град“ организовала је кућне посјете за све оне становнике који су у мањој посјети здравственим установама.

У претходне двије седмице тим Амбуланте обишао је око 125 пацијената гдје је корисницима здравствених услуга ове установе рађено превентивно мјерење глукозе, холестерола и триглицерида у крви као и мјерење крвног притиска.

Како је навела директорица Бекрић овакве акције су веома важан сегмент рада амбуланте јер се често дешава да пацијенти тврде да се осјећају добро, али да некада то заправо и није тако.

“Некада постоје сакривени симптоми који одмах не дођу до изражаја, а кроз ова превентивна мјерења ћемо им указати уколико буде потребе за неким даљим анализама те их упутити самом љекару”, додала је директорица Бекрић.

На овај начин још једном покушало се указати на важност превентивних прегледа како би се добила прилика за праворемено лијечење уколико се јави потреба за тим.

Корисници које је обишао тим Амбуланте изразили су велику захвалност за бригу о њиховом здрављу јер овакве акције од великог су значаја за све оне које живе у удаљеним крајевима општине Источни Стари Град те нису у могућности редовно обављати љекарске прегледе.