среда, 8 маја

ЈП „МИЉАЦКА ИСГ“ Д.О.О. И ФОНДАЦИЈА ЗА ПРИВРЕДУ И РУРАЛНИ РАЗВОЈ ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД ПРЕЗЕНТОВАЛИ ПРОИЗВОДЕ НА МАНИФЕСТЦИЈИ „ДАНИ КАЈМАКА“

Јуче је по први пут одржана манифестација „Дани кајмака“ у Хан Пијеску гдје је своје производе презентовало 10 излагача, а манифестацију је организовало Удружење „Романијски-скоруп кајмак“  уз подршку УСАИД Фарма лл пројекта.

Међу излагачима било је ЈП „Миљацка ИСГ“ д.о.о., предузеће основано да управља „Пијацом домаће хране Брус-Требевић“ са  Фондацијом за привреду и рурални развој Источни Стари Град, које контролише поријекло производа који се пласирају на пијаци на Требевићу, а који су пратили и сам процес пластеничке производње поврћа и воћа у општини Источни Стари Град.

„Ми тренутно откупљујемо све вишкове од наших произвођача, чију контолу врши Фондација за привреду и рурални развој и све то пласирамо на првом штанду „Пијаце домаће хране“ на Брусу. Ми смо данас овдје представили све оно што се може наћи и у продаји на Требевићу, а то је углавном сезонско воће и проврће, као и готови производи од воћа и поврћа, али ту се може наћи и поврће попут кромпира, лука и све друго што је произведено и нашој општини“, рекао је директор предузећа Срђан Плакаловић.

Посјетиоци су током овог догађаја показали значајно интересовање за све оно што је било изложено и понуђено током догађаја, а овај штанд је добио и похвалу за организацију у излагању, које су јавно предузеће и Фондација организовали уз помоћ Општине Источни Стари Град.

Директор Фондације за привреду и рурални развој Александар Гавриловић је истакао да је цијели пројекат везан за пластеничку производњу једино у Источном Старом Граду у потпуности увезан и сврсиходан од саме производње поврћа и воћа до продаје што представља велики успјех за једну општину која има статус изразито неразвијене општине.

Излагачи су са догађаја поручили да је веома битно помоћи домаћу производњу  на начин како то они раде уз слоган „Једи здраво и купуј домаће“.