JP „MILJACKA ISG“ D.O.O. I FONDACIJA ZA PRIVREDU I RURALNI RAZVOJ ISTOČNI STARI GRAD PREZENTOVALI PROIZVODE NA MANIFESTCIJI „DANI KAJMAKA“

Juče je po prvi put održana manifestacija „Dani kajmaka“ u Han Pijesku gdje je svoje proizvode prezentovalo 10 izlagača, a manifestaciju je organizovalo Udruženje “Romanijski-skorup kajmak“  uz podršku USAID Farma ll projekta.

Među izlagačima bilo je JP „Miljacka ISG“ d.o.o., preduzeće osnovano da upravlja „Pijacom domaće hrane Brus-Trebević“ sa  Fondacijom za privredu i ruralni razvoj Istočni Stari Grad, koje kontroliše porijeklo proizvoda koji se plasiraju na pijaci na Trebeviću, a koji su pratili i sam proces plasteničke proizvodnje povrća i voća u opštini Istočni Stari Grad.

„Mi trenutno otkupljujemo sve viškove od naših proizvođača, čiju kontolu vrši Fondacija za privredu i ruralni razvoj i sve to plasiramo na prvom štandu „Pijace domaće hrane“ na Brusu. Mi smo danas ovdje predstavili sve ono što se može naći i u prodaji na Trebeviću, a to je uglavnom sezonsko voće i provrće, kao i gotovi proizvodi od voća i povrća, ali tu se može naći i povrće poput krompira, luka i sve drugo što je proizvedeno i našoj opštini“, rekao je direktor preduzeća Srđan Plakalović.

Posjetioci su tokom ovog događaja pokazali značajno interesovanje za sve ono što je bilo izloženo i ponuđeno tokom događaja, a ovaj štand je dobio i pohvalu za organizaciju u izlaganju, koje su javno preduzeće i Fondacija organizovali uz pomoć Opštine Istočni Stari Grad.

Direktor Fondacije za privredu i ruralni razvoj Aleksandar Gavrilović je istakao da je cijeli projekat vezan za plasteničku proizvodnju jedino u Istočnom Starom Gradu u potpunosti uvezan i svrsihodan od same proizvodnje povrća i voća do prodaje što predstavlja veliki uspjeh za jednu opštinu koja ima status izrazito nerazvijene opštine.

Izlagači su sa događaja poručili da je veoma bitno pomoći domaću proizvodnju  na način kako to oni rade uz slogan „Jedi zdravo i kupuj domaće“.