субота, 27 априла

ПОТПИСАН СПОРАЗУМ И НАСТАВЉЕНА САРАДЊА ИСТОЧНОГ СТАРОГ ГРАДА И СТАРОГ ГРАДА САРАЈЕВО

Начелници Општине Источни Стари Град, Бојо Гашановић и Опћине Стари Град Сарајево, Ирфан Ченгић потписали су Споразум о заједничкој инфраструктурној инвестицији. Овај документ означава наставак раније започете сарадње на изградњи водоводног система Хреша, дионица Град-Борије, те реконструкцију јавне расвјете на подручју Емеровице-Зечија глава.

Наглашено је како се ради о пројекту о којем се прича деценијама, а тек сада су створени услови за његову реализацију.

Нашелник Гашановић је изразио задовољство и захвалност што се сарадња ове двије општине наставља, за добробит свих становника и да је важна како би се развој и унапријеђење животног стандарада становништва, заједничким снагама дизао на виши ниво.

“Ми као менаџери општина имамо обавезу да стварамо услове за квалитетан живот и друшвене дјелатности наших становника, а реализација пројеката из овог Споразума представља предуслов за све друге. Вриједност ових пројеката је значајна зато се исказала потреба да заједнички учествујемо, а вјерујем да ћемо у будућем времену још боље сарађивати”, рекао је начелник Гашановић.

Овим је окончано заједничко улагање у изградњу водоводне мреже до Борија, односно до линије спајања двије општине. Ова фаза пројекта је износила 190.000 КМ.

“Очекујемо подршку и међународних партнера за пројекат, јер је ово један од глобалних циљева, али и одличан примјер сарадње локалних заједница из два ентитета”, додао је начелник Ченгић.

Начелник Ченгић је истакао, како је водоводна мрежа је један од предуслова развијања ових локалитета и садржаја на њима.