четвртак, 9 маја

ГАШАНОВИЋ И ВУКАДИН ПОТПИСАЛИ СПОРАЗУМ О САРАДЊИ

Општина Источни Стари Град и Територијална ватрогасно-спасилачка јединица града Источно Сарајево закључиле су споразум о пословној сарадњи везан за обуку и усавршавање волонтера у Територијално ватрогасно спасилачкој јединици града Источно Сарајево.

Споразум су потписали начелник Источнпг Старог Град Бојо Гашановић и Старјешина ТВСЈ Његош Вукадин.

Начелник Гашановић је истакао да је циљ потписивања овог споразума  јачање капацитета Цивилне заштите општине и Ватрогасног дома на Хреши у општини Источни Стари Град, за реаговање у кризним ситуацијама, елементарним непогодама, пандемијама и другим сличним ситуацијама ради заштите људских живота и материјалних добара.

Обука и стручно оспособљавање лица у ТВСЈ трајаће 6 шест мјесеци и обавиће се у складу са Законом о заштити од пожара и Планом и програмом оспособљавања ватрогасаца за полагање стручног испита за професионалног ватрогасца који ће чинити ТВСЈ.

Споразумом је дефинисано и то да ће након истека обуке и стручног оспособљавања Општина Источни Стари Град обезбиједити новчана средства за полагање стручног испита за професионалног ватрогасца, уз додјелу увјерења о успјешно положеном испиту.