GAŠANOVIĆ I VUKADIN POTPISALI SPORAZUM O SARADNJI

Opština Istočni Stari Grad i Teritorijalna vatrogasno-spasilačka jedinica grada Istočno Sarajevo zaključile su sporazum o poslovnoj saradnji vezan za obuku i usavršavanje volontera u Teritorijalno vatrogasno spasilačkoj jedinici grada Istočno Sarajevo.
Sporazum su potpisali načelnik Istočnpg Starog Grad Bojo Gašanović i Starješina TVSJ Njegoš Vukadin.

Načelnik Gašanović je istakao da je cilj potpisivanja ovog sporazuma jačanje kapaciteta Civilne zaštite opštine i Vatrogasnog doma na Hreši u opštini Istočni Stari Grad, za reagovanje u kriznim situacijama, elementarnim nepogodama, pandemijama i drugim sličnim situacijama radi zaštite ljudskih života i materijalnih dobara.

Obuka i stručno osposobljavanje lica u TVSJ trajaće 6 šest mjeseci i obaviće se u skladu sa Zakonom o zaštiti od požara i Planom i programom osposobljavanja vatrogasaca za polaganje stručnog ispita za profesionalnog vatrogasca koji će činiti TVSJ.

Sporazumom je definisano i to da će nakon isteka obuke i stručnog osposobljavanja Opština Istočni Stari Grad obezbijediti novčana sredstva za polaganje stručnog ispita za profesionalnog vatrogasca, uz dodjelu uvjerenja o uspješno položenom ispitu.