NAČELNIK BOJO GAŠANOVIĆ POTPISAO UGOVORE O STIPENDIRANJU SA DEVET NAJUSPJEŠNIJIH STUDENTA OPŠTINE ISTOČNI STARI GRAD

Opština Istočni Stari Grad ove godine je dodjelila stipendije za 9 studenata koji su se prijavili na konkurs za stipendiranje i koji su ispunili uslove za dobijanje stipendije koja će im se isplaćivati u narednim mjesecima.

“Iza nas je teška godina kada govorimo o poslovanju opštine i raspolaganju finansijskim sredstvima, ali smo se potrudili i ove godine da obezbijedimo sredstva iz budžeta za stipendije naših studenata koji vrijedno rade, uče i koji postižu odlične rezultate na svojim fakultetima. Veliki je značaj i doprinos ovih mladih ljudi, koji iz jedne ruralne opštine stasavaju u akademske građane, a ja se lično veoma radujem njihovim uspjesima jer su oni budućnost koja treba da naslijedi sve ono što smo do sada stvarali”, rekao je načelnik opštine Bojo Gašanović.

Kao i prethodnih godina i ove je godine upriličeno potpisivanje ugovora o stipendiranju u zgradi opštine na Hreši, uz poštovanje epidemioloških mjera koje su na snazi, gdje je načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović sa studentima potpisao ugovore.

Gašanović  je dodao i to da se nada da će u narednim godinama opština Istočni Stari Grad imati i veći broj studenata, ali i veći  fond za stipendije. Izrazio je nadu i da će ove stipendije pomoći studentima i njihovim porodicama.