K O N K U R S ZA DODJELU NAGRADA I PRIZNANJA

KOMISIJA ZA NAGRADE I PRIZNANJA

Broj:     A03-013-850/21

Datum: 07.07.2021. godine

Na osnovu člana 7. Odluke o javnim priznanjima i ngradama Opštine Istočni Stari Grad („Službene novine grada Istočno Sarajevo“, broj: 5/10) Komisija za nagade i priznanja raspisuje:

K O N K U R S ZA DODJELU NAGRADA I PRIZNANJA

Povodom dana i Krsne slave Opštine Istočni Stari Grad, Svetog Pantelejmona, koja se obilježava 09. avgusta, dodjeliće se fizičkim i pravnim licima nagrade i priznanja za postignute izuzetne uspjehe u određenoj oblasti.

Pravo predlaganja za dodjelu nagrada i priznanja imaju preduzeća, političke organizacije, mjesne zajednice, udruženja građana, kulturne, javne i druge institucije koje imaju sjedište na opštini Istočni Stari Grad.

Nagrade i priznanja dodjeljuju se za:

1. Ustanove koje su:

– u svom radu ostvarile izuzetne rezultate i postigle značajnu dobit,

– postigle dobre rezultate u oblasti kulture, sporta, zdravstva, obrazovanja, bezbjednosti, razvoja komunalne infrastukture, zaštite radne i prirodne sredine i razvoja dobrih međuljudskih odnosa,

– ulagale u proširenje proizvodnih kapaciteta i uposlili veči broj radnika,

-ostvaril i dale neki vid značajne pomoći stanovništvu.

1. Pojedinci koji su:

– doprinijeli poboljšanju uslova rada i života u sredinama  u kojima žive i kolektivima u kojima rade,

– doprinijeli razvoju dobrih međuljudskih odnosa u sredini u kojoj žive,

– postigli dobre rezultate u oblasti kulture, sporta, zdravstva, bezbjednosti, obrazovanja, zaštite radne i prirodne sredine.

Uz prijave sa prijedlogom obavezno dostaviti dokaze sa obrazloženjem za dodjelu nagrade.

Prijave dostaviti na adresu Opštine Istočni Stari Grad- Hreša bb 71 144- Istočni Stari Grad do 22.07.2021. godine sa naznakom n/r Komisije za dodjelu nagrada i priznanja.

Konkurs će se objavit na oglasnoj ploči opštine  Istočni Stari Grad i zvaničnoj web stranici opštine.

PREDSJEDNIK KOMISIJE

Stevan Sanda