понедељак, 29 априла

КОМИСИЈА ЗА НАГРАДЕ И ПРИЗНАЊА

Број:     А03-013-850/21

Датум: 07.07.2021. године

На основу члана 7. Одлуке о јавним признањима и нградама Општине Источни Стари Град („Службене новине града Источно Сарајево“, број: 5/10) Комисија за нагаде и признања расписује:

К О Н К У Р С  ЗА ДОДЈЕЛУ НАГРАДА И ПРИЗНАЊА

Поводом дана и Крсне славе Општине Источни Стари Град, Светог Пантелејмона, која се обиљежава 09. августа, додјелиће се физичким и правним лицима награде и признања за постигнуте изузетне успјехе у одређеној области.

Право предлагања за додјелу награда и признања имају предузећа, политичке организације, мјесне заједнице, удружења грађана, културне, јавне и друге институције које имају сједиште на општини Источни Стари Град.

Награде и признања додјељују се за:

1. Установе које су:

– у свом раду оствариле изузетне резултате и постигле значајну добит,

– постигле добре резултате у области културе, спорта, здравства, образовања, безбједности, развоја комуналне инфрастуктуре, заштите радне и природне средине и развоја добрих међуљудских односа,

– улагале у проширење производних капацитета и упослили вечи број радника,

-остварил и дале неки вид значајне помоћи становништву.

1. Појединци који су:

– допринијели побољшању услова рада и живота у срединама  у којима живе и колективима у којима раде,

– допринијели развоју добрих међуљудских односа у средини у којој живе,

– постигли добре резултате у области културе, спорта, здравства, безбједности, образовања, заштите радне и природне средине.

Уз пријаве са приједлогом обавезно доставити доказе са образложењем за додјелу награде.

Пријаве доставити на адресу Општине Источни Стари Град- Хреша бб 71 144- Источни Стари Град до 22.07.2021. године са назнаком н/р Комисије за додјелу награда и признања.

Конкурс ће се објавит на огласној плочи општине  Источни Стари Град и званичној web страници општине.

ПРЕДСЈЕДНИК КОМИСИЈЕ

Стеван Санда