четвртак, 16 маја

ОПШТИНА ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД ЉУБИЧАСТОМ СВЈЕТЛОШЋУ ПОДРЖАЛА ДАН ПРИЈЕВРЕМЕНО РОЂЕНИХ БЕБА

Данас се обиљежава Међународни дан пријевремено рођених беба.
Од 2011. године, овај дан је уврштен у календар Свјетске здравствене организације (WHО) као дан подизања свијести о свим изазовима са којима се сусрећу пријевремено рођене бебе, о информисању о једноставним, а дјелотворним рјешењима и о саосјећању за чланове породице пријевремено рођених беба.
Циљ обиљежавања овог дана свакако је подизање свијести о пријевременом рођењу беба.
Управо њима у част, уз различите догађаје, могу се видјети мјеста обојена у љубичасту свјетлост широм свијета, а ове године је свој допринос дала и Општина Источни Стари Град.
На иницијативу Удружења родитеља пријевремено рођене дјеце у Републици Српској „Мрвице“ да се неке од институција освјетле у љубичасто, руководство општине на челу са начелником Гашановићем је пружило подршку подизању свијести и обиљежавању овог датума значајног за све бебе које су пријевремено рођене.