DAN BORACA REPUBLIKE SRPSKE U ISTOČNOM STAROM GRADU

Danas je počelo obilježavanje Dana boraca Vojske Republike Srpske u opštini Istočni Stari Grad, polaganjem vijenaca na spomen obilježju borcima Odbrambeno-otadžbinskog rata od 1992.-1995. godine  na Hreši.

„Hvala vam što prisustvujete današem obilježavanju slave Boračke organizacije, onako kako mi svake godine radimo, poklonili smo se onima koji su dali svoje živote za Republiku Srpsku i našu slobodu. Danas se sjećamo i onih koji su u ratnim godinama stali ispred svih nas i žrtvovali svoje živote i ne smijemo zaboraviti njihovu ulogu i djela za naš narod i našu Republiku Srpsku i njeno stavranje“, rekao je Derikonja.

Vijence su položili predstavnici Opštine Istočni Stari Grad načelnik Bojo Gašanović i predsjednik SO Vladimir Cincar kao i predstavnici Opštinske boračke organizacije na čelu sa predsjednikom Dragoljubom Derikonjom.

Nakon polaganja vijenaca u crkvi Svetog Pantelejmona na Vučijoj Luci služena je Sveta liturgija i obavljeno lomljenje slavskog kolača i slavski ručak.