K O N K U R S

KOMISIJA ZA NAGRADE I PRIZNANjA

Broj:     A03-013-531/23
Datum:   29.06.2023. godine

Na osnovu člana 7. Odluke o javnim priznanjima i nagradama Opštine Istočni Stari Grad‭ ‬ ‭ ‬(„Službene‭ ‬ ‭ ‬novine ‭ ‬grada‭ ‬ ‭ ‬Istočno‭ ‬ ‭ ‬Sarajevo“,‭ ‬ ‭ ‬broj:‭ ‬ ‭ ‬5/10)‭ ‬ ‭ ‬Komisija‭ ‬ ‭ ‬za‭ ‬ ‭ ‬nagade‭ ‬ ‭ ‬i
priznanja raspisuje:

K O N K U R S
ZA DODJELU NAGRADA I PRIZNANjA

Povodom dana i Krsne slave Opštine Istočni Stari Grad, Svetog Pantelejmona, koja‭ ‬ ‭ ‬se‭ ‬ ‭ ‬obilježava‭ ‬ ‭ ‬09.‭ ‬ ‭ ‬avgusta,‭ ‬ ‭ ‬dodjeliće‭ ‬ ‭ ‬se‭ ‬ ‭ ‬fizičkim‭ ‬ ‭ ‬i‭ ‬ ‭ ‬pravnim‭ ‬ ‭ ‬licima‭ ‬ ‭ ‬nagrade‭ ‬ ‭ ‬i priznanja za postignute izuzetne uspjehe u određenoj oblasti.
Pravo predlaganja za dodjelu nagrada i priznanja imaju preduzeća, političke organizacije, mjesne zajednice, udruženja građana, kulturne, javne i druge institucije koje imaju sjedište na opštini Istočni Stari Grad.

Nagrade i priznanja dodjeljuju se za:
1.‭ ‬Ustanove koje su:
– u svom radu ostvarile izuzetne rezultate i postigle značajnu dobit,
-‭ ‬ ‭ ‬postigle‭ ‬ ‭ ‬dobre‭ ‬ ‭ ‬rezultate‭ ‬ ‭ ‬u‭ ‬ ‭ ‬oblasti‭ ‬ ‭ ‬kulture,‭ ‬ ‭ ‬sporta,‭ ‬ ‭ ‬zdravstva,‭ ‬ ‭ ‬obrazovanja,
bezbjednosti, razvoja komunalne infrastukture, zaštite radne i prirodne sredine
i razvoja dobrih međuljudskih odnosa,
– ulagale u proširenje proizvodnih kapaciteta i uposlili veči broj radnika,
-ostvaril i dale neki vid značajne pomoći stanovništvu.
2.‭ ‬Pojedinci koji su:
– doprinijeli poboljšanju uslova rada i života u sredinama ‭ ‬ u kojima žive i
kolektivima u kojima rade,
– doprinijeli razvoju dobrih međuljudskih odnosa u sredini u kojoj žive,
-‭ ‬ ‭ ‬postigli‭ ‬ ‭ ‬dobre‭ ‬ ‭ ‬rezultate‭ ‬ ‭ ‬u‭ ‬ ‭ ‬oblasti ‭ ‬kulture,‭ ‬ ‭ ‬sporta,‭ ‬ ‭ ‬zdravstva,‭ ‬ ‭ ‬bezbjednosti,
obrazovanja, zaštite radne i prirodne sredine.
Uz‭ ‭ ‬prijave sa‭ ‬ prijedlogom‭ ‬ ‬obavezno dostaviti‭ ‭ ‬dokaze sa obrazloženjem za‬ dodjelu nagrade.

‭Prijave dostaviti na adresu‬ Opštine Istočni Stari Grad-Hreša bb 71 144- Istočni‭ ‬ ‭ ‬Stari‭ ‬ ‭ ‬Grad‭ ‬ ‭ ‬do‭ ‬ 14.07.2023. ‭ ‬godine‭ ‬ ‭ ‬sa‭ ‬ ‭ ‬naznakom‭ ‬n/r‭ ‬ ‭ ‬Komisije‭ ‬ ‭ ‬za‭ ‬ ‭ ‬dodjelu nagrada i priznanja.

‭Konkurs će se objavit na oglasnoj ploči opštine  Istočni Stari Grad i zvaničnoj‬ web stranici opštine.

PREDSJEDNIK KOMISIJE

Nemanja Jovičić