четвртак, 2 маја

КОМИСИЈА ЗА НАГРАДЕ И ПРИЗНАЊА

Број:     А03-013-531/23
Датум:   29.06.2023. године

На основу члана 7. Одлуке о јавним признањима и нaградама Општине Источни Стари Град‭ ‬ ‭ ‬(„Службене‭ ‬ ‭ ‬новине ‭ ‬града‭ ‬ ‭ ‬Источно‭ ‬ ‭ ‬Сарајево“,‭ ‬ ‭ ‬број:‭ ‬ ‭ ‬5/10)‭ ‬ ‭ ‬Комисија‭ ‬ ‭ ‬за‭ ‬ ‭ ‬нагаде‭ ‬ ‭ ‬и
признања расписује:

К О Н К У Р С
ЗА ДОДЈЕЛУ НАГРАДА И ПРИЗНАЊА

Поводом дана и Крсне славе Општине Источни Стари Град, Светог Пантелејмона, која‭ ‬ ‭ ‬се‭ ‬ ‭ ‬обиљежава‭ ‬ ‭ ‬09.‭ ‬ ‭ ‬августа,‭ ‬ ‭ ‬додјелиће‭ ‬ ‭ ‬се‭ ‬ ‭ ‬физичким‭ ‬ ‭ ‬и‭ ‬ ‭ ‬правним‭ ‬ ‭ ‬лицима‭ ‬ ‭ ‬награде‭ ‬ ‭ ‬и признања за постигнуте изузетне успјехе у одређеној области.
Право предлагања за додјелу награда и признања имају предузећа, политичке организације, мјесне заједнице, удружења грађана, културне, јавне и друге институције које имају сједиште на општини Источни Стари Град.

Награде и признања додјељују се за:
1.‭ ‬Установе које су:
– у свом раду оствариле изузетне резултате и постигле значајну добит,
-‭ ‬ ‭ ‬постигле‭ ‬ ‭ ‬добре‭ ‬ ‭ ‬резултате‭ ‬ ‭ ‬у‭ ‬ ‭ ‬области‭ ‬ ‭ ‬културе,‭ ‬ ‭ ‬спорта,‭ ‬ ‭ ‬здравства,‭ ‬ ‭ ‬образовања,
безбједности, развоја комуналне инфрастуктуре, заштите радне и природне средине
и развоја добрих међуљудских односа,
– улагале у проширење производних капацитета и упослили вечи број радника,
-остварил и дале неки вид значајне помоћи становништву.
2.‭ ‬Појединци који су:
– допринијели побољшању услова рада и живота у срединама ‭ ‬ у којима живе и
колективима у којима раде,
– допринијели развоју добрих међуљудских односа у средини у којој живе,
-‭ ‬ ‭ ‬постигли‭ ‬ ‭ ‬добре‭ ‬ ‭ ‬резултате‭ ‬ ‭ ‬у‭ ‬ ‭ ‬области ‭ ‬културе,‭ ‬ ‭ ‬спорта,‭ ‬ ‭ ‬здравства,‭ ‬ ‭ ‬безбједности,
образовања, заштите радне и природне средине.
Уз‭ ‭ ‬пријаве са‭ ‬ приједлогом‭ ‬ ‬обавезно доставити‭ ‭ ‬доказе са образложењем за‬ додјелу награде.

‭Пријаве доставити на адресу‬ Општине Источни Стари Град-Хреша бб 71 144- Источни‭ ‬ ‭ ‬Стари‭ ‬ ‭ ‬Град‭ ‬ ‭ ‬до‭ ‬ 14.07.2023. ‭ ‬године‭ ‬ ‭ ‬са‭ ‬ ‭ ‬назнаком‭ ‬н/р‭ ‬ ‭ ‬Комисије‭ ‬ ‭ ‬за‭ ‬ ‭ ‬додјелу награда и признања.

‭Конкурс ће се објавит на огласној плочи општине  Источни Стари Град и званичној‬ web страници општине.

ПРЕДСЈЕДНИК КОМИСИЈЕ

Немања Јовичић