субота, 27 априла

ДАН БОРАЦА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У ИСТОЧНОМ СТАРОМ ГРАДУ

Данас је почело обиљежавање Дана бораца Војске Републике Српске у општини Источни Стари Град, полагањем вијенаца на спомен обиљежју борцима Одбрамбено-отаџбинског рата од 1992.-1995. године  на Хреши.

„Хвала вам што присуствујете данашем обиљежавању славе Борачке организације, онако како ми сваке године радимо, поклонили смо се онима који су дали своје животе за Републику Српску и нашу слободу. Данас се сјећамо и оних који су у ратним годинама стали испред свих нас и жртвовали своје животе и не смијемо заборавити њихову улогу и дјела за наш народ и нашу Републику Српску и њено ставрање“, рекао је Дерикоња.

Вијенце су положили представници Општине Источни Стари Град начелник Бојо Гашановић и предсједник СО Владимир Цинцар као и представници Општинске борачке организације на челу са предсједником Драгољубом Дерикоњом.

Након полагања вијенаца у цркви Светог Пантелејмона на Вучијој Луци служена је Света литургија и обављено ломљење славског колача и славски ручак.