“LJUBIČASTI DAN” U ISTOČNOM STAROM GRADU

JZU Ambulanta porodične medicine „Stari Grad“ Hreša u utorak, 26. marta, obilježiće Međunarodni dan podrške oboljelima od epilepsije.

Taj dan će ispred Ambulante biti pušteni ljubičasti baloni u znak podrške svim oboljelim, a s ciljem podizanja svijesti o ovoj bolesti.

Danas u svijetu od epilepsije boluje oko 50 miliona ljudi, a prema podacima Instituta za javno zdravstvo RS u Srpskoj je oko 6.000 oboljelih od epilepsije, što je veoma značajan broj oboljelih koji se svakodnevno susreću sa strahovima, stigmom i raznim drugim problemima.

Ovaj dan obilježava se na svim kontinentima i u više od stotinu zemalja svijeta, te je proglašen najuticajnijim međunarodnim danom u svrhu podizanja nivoa svijesti o epilepsiji.