четвртак, 9 маја

ОДРЖАН САСТАНАК У ВЕЗИ СА ИЗГРАДЊОМ БРЗИХ ЦЕСТА НА ИСТОКУ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Начелник општине Источни Стари Град Бојо Гашановић, присуствовао је састанку који организован у вези са изградњом брзих цеста Сарајево-Брод на Дрини и Сарајево-Вардиште.

Састанак у Сарајеву је организовао министар комуникација и транспорта БиХ Един Форто, а присуствовали градоначелник Источног Сарајева, начелници општина у саставу нашег града, представници ЈП „Путеви“ Републике Српске, као и министар Саобраћаја и веза Републике Српске Недељко Чубриловић.

“Општина Источни Стари Град је спремна пружити сву  подршку и  помоћ, неопходну за реализацију пројекта брзе цесте Сарајево- Вардиште, а за дио који пролази кроз нашу општину.

Администрација општине ће бити спремна да изда све неопходне дозволе и уврстити идејно рјешење у Регулациони план”, рекао је након састанка Гашановић.

На овом састанку су усвојени закључци сљедећи закључци:

1.     Оформити технички тим, уважавајући надлежности повјерене Уставом и законима, који би укључио све надлежне органе, а како би се додатно анализирала тренутна ситуација о питању пројеката на међународним правцима 2б и 3.

2.     Сагледати могућност да се приликом ревизије узму у обзир сви коментари и примједбе, посебно са локалног нивоа.

3.     Дати фокус на општине у Сарајеву и Источном Сарајеву и на релације петља Бутила (коридор Вц – Крупац (Источна Илиџа) за руту 2б, те Источно Сарајево-Пале за руту 3.

4.     Потребно је да технички тим одржава састанке најмање једном у три мјесеца.

5.     Потребно је провјерити могућност техничке помоћи за ревизију постојећих пројеката која се нуди у оквиру “CONNECTA” помоћи Европске уније.