ODRŽAN SASTANAK U VEZI SA IZGRADNJOM BRZIH CESTA NA ISTOKU REPUBLIKE SRPSKE

Načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović, prisustvovao je sastanku koji organizovan u vezi sa izgradnjom brzih cesta Sarajevo-Brod na Drini i Sarajevo-Vardište.

Sastanak u Sarajevu je organizovao ministar komunikacija i transporta BiH Edin Forto, a prisustvovali gradonačelnik Istočnog Sarajeva, načelnici opština u sastavu našeg grada, predstavnici JP „Putevi“ Republike Srpske, kao i ministar Saobraćaja i veza Republike Srpske Nedeljko Čubrilović.

“Opština Istočni Stari Grad je spremna pružiti svu  podršku i  pomoć, neophodnu za realizaciju projekta brze ceste Sarajevo- Vardište, a za dio koji prolazi kroz našu opštinu.

Administracija opštine će biti spremna da izda sve neophodne dozvole i uvrstiti idejno rješenje u Regulacioni plan”, rekao je nakon sastanka Gašanović.

Na ovom sastanku su usvojeni zaključci sljedeći zaključci:

1.     Oformiti tehnički tim, uvažavajući nadležnosti povjerene Ustavom i zakonima, koji bi uključio sve nadležne organe, a kako bi se dodatno analizirala trenutna situacija o pitanju projekata na međunarodnim pravcima 2b i 3.

2.     Sagledati mogućnost da se prilikom revizije uzmu u obzir svi komentari i primjedbe, posebno sa lokalnog nivoa.

3.     Dati fokus na opštine u Sarajevu i Istočnom Sarajevu i na relacije petlja Butila (koridor Vc – Krupac (Istočna Ilidža) za rutu 2b, te Istočno Sarajevo-Pale za rutu 3.

4.     Potrebno je da tehnički tim održava sastanke najmanje jednom u tri mjeseca.

5.     Potrebno je provjeriti mogućnost tehničke pomoći za reviziju postojećih projekata koja se nudi u okviru CONNECTA pomoći Evropske unije.