U ISTOČNOM STAROM GRADU OBILJEŽEN DAN BORACA REPUBLIKE SRPSKE

Polaganjem vijenaca na spomenik poginulim borcima odbrambeno-otadžbinskog rata, Opštinska boračka organizacija Istočni Stari Grad obeležila je Dan boračke organizacije Republike Srpske.

Vijence su položili i predsjednik SO Istočni Stari Grad, predstavnici Opštine Istočni Stari Grad, i direktori javnih preduzeća.

Predsjednik Opštinske boračke organizacije se obratio  borcima, porodicama poginulih boraca u odbrambeno- otadžbinskom ratu i prisutnima gdje je  izrazio zahvalnost što su uprkos epidemiološkim uslovima došli da polože vijence i da pomenu stradale saborce.

“Naša je obaveza da na ovom spomeniku polažemo vijence i da se sjećamo naše braće koji su dali svoje živote za stvaranje Republike Srpske. Republika Srpska je jedini garant našem narodu za ostanak i opstanak na ovim prostorima i imamo obavezu da za važne datume položimo vijence i držimo parastose”, rekao je Dragoljub Derikonja.

I ovom prilikom je naglašeno da je status boraca, ali i porodica poginulih boraca jako loš i da je potrebno više i bolje raditi kako bi se stvari suštinski mijenjale.