OSLONAC I SNAGA SVAKE DRUŠTVENE ZAJEDNICE SU ŽENE

Povodom Međunarodnog dana žena 8. Marta rukovodstvo Opštine Istočni Stari Grad na čelu sa načelnikom Bojom Gašanovićem uputilo je iskrene čestitke  povodom praznika žena sa željom da sve pripadnice ljepšeg pola budu zdrave i okružene ljubavlju svakog dana i da uvijek bude  valorizovan doprinos koji žene daju društvu.

„Svakim danom, a posebno danas želim istaći značaj koji žena ima u životu, kako pojedinca tako i široke društvene zajednice. Ono što je posebno važno jeste da danas u Istočnom Starom Gradu imamo mlade i perspektivne žene, koje učestvuju u kreiranju lokalne politike, donošenju odluka, obavljanju javnih fukcija, ali i zauzimaju mjesta koja im pripadaju i trudimo se da taj trend zadržimo. Takođe vodimo računa i o našim majkama i bakama koje su stubovi naših porodica i veoma značajan elemenat očuvanja istinskih  vrijednosti.  Danas sa ponosom ističem da od ukupnog boja zaposlenih u Opštini Istočni Stari Grad skoro 50 % čine žene, kao i to da 50% od ukupnog broja odborničkih mandata u Skupštini opštine  pripada ženama. Živjele i srećan vam praznik. “, rekao je načelnik Gašanović.