POTPISAN SPORAZUM O SARADNJI IZMEĐU OPŠTINE ISTOČNI STARI GRAD I ISTOČNO NOVO SARAJEVO

Danas je u administrativnim prostorijama Opštine Istočno Novo Sarajevo potpisan Sporazum o saradnji između Opština Istočni Stari Grad i Istočno Novo Sarajevo od strane zamjenika načelnika Malka Koromana i načelnika Ljubiše Ćosića.
Kroz sporazum je dogovoreno da se rekonstruiše i presvuče makadamski put u dužini 450 metara u selu Međuši, a radi se o putu koji vodi do lokalnog groblja na kojem je sahranjeno 12 poginulih boraca Vojske Republike Srpske, koji su dali živote i za ove lokalne zajednice i za Republiku Srpsku.
„Želim da se u ime Opštine Istočni Stari Grad i svih naših građana zahvalim načelniku opštine Istočno Novo Sarajevo G. Ćosiću koji je osjetio momenat da pomogne građanima koji žive i na jednom i na drugom dijelu naših opština. Srećan sam jer sam ja inicijator ove saradnje između naših opština i nadam se da ovo neće biti zadnji projekat koji ćemo zajednički raditi u dobrobit naših građana. Procedure vezane za raspisivanje tendera i izbor izvođača provešće se u skladu sa zakonskim procedurama i nadamo se da ćemo u što kraćem roku završiti sve radove planirane ovim sporazumom“, rekao je zamjenik načelnika Opštine Istočni Stari Grad Malko Koroman.
Opština Istočno Novo Sarajevo se kroz Sporazum obavezala da će Opštini Istočni Stari Grad doznačiti 20.000 KM za realizaciju ovog projekta, a Opština Istočni Stari Grad će provesti sve neophodne procedure i obezbjediti ostatak sredstava za realizaciju ovog projekta.
„Ja želim u ime opštine Istočno Novo Sarajevo da se zahvalim zamjeniku načelnika Opštine Istočni Stari Grad na posjeti i prilici da potpisemo zajednički sporazum koji predstvlja početak saradnje i realizacije jednog infrastrukturnog projekta u dvije mjesne zajednice koje povezuju naše dvije opštine. Bitno je istaći da smo mi u kratkom vremenskom periodu dogovorili da zajednički riješimo ovaj infrastrukturni problem stanovnika naselja Međuši “, rekao je načelnik Opštine Istočno Novo Sarajevo Ljubiša Ćosić.
Ovom prilikom je dogovorena rekonstrukcija puta u selu Studenkovići koji će takođe biti zajednički projekat ove dvje lokalne zajednice.