AMBASADORICA AUSTRIJE U BIH U PRATNJI TRGOVINSKOG SAVJETNIKA POSJETILA ISTOČNI STARI GRAD

Austrijska ambasadorica u Bosni i Hercegovini Ulrike Hartman danas je posjetila Opštinu Istočni Stari Grad i tom prilikom je održan sastanak sa načelnikom opštine Bojom Gašanovićem. Sastanku je prisustvovao i trgovinski savjetnik pri ambasadi G. Andreas Majndl, a tokom sastanka načelnik Gašanović je upoznao ambasadoricu o karakteristikama opštine, njenom radu, privrednim subjektima koji egsistiraju na teritoriji Istočnog Starog Grada i budućim planovima vezanim za razvoj opštine.
Tokom posjete opštini Istočni Stari Grad, ambasadorica Hartman je sa Gašanovićem obišla neke od trenutnih projekata koji se realizuju, a samim tim se upoznala sa turističkim potencijalima opštine kako na Trebeviću tako i na Hreši.
Načelnik Gašanović je u razgovoru istakao prioritete u razvojnom procesu, između kojih je jačanje institucionalnih kapaciteta, putna i komunalna infrastruktura kao i oblast razvoja poljoprivredne proizvodnje.
„Za Istočni Stari Grad je uvjek važno da održavamo dobre odnose sa diplomatskim predstavništvima u našoj državi, a počastvovani smo sto smo prepoznatljivi u tom društvu. Nadam se da će današnja posjeta i ovaj sastanak izrodititi u budućnosti saradnju i da možemo očekivati podršku u razvojnim procesima i jačanju Istočnog Starog Grada“, rekao je Gašanović.
Ambasadorica Hartman je rekla da je oduševljena opštinom Istočni Stari Grad i dobrodošlicom, ali najviše planovima za dalji razvoj opštine. Hartmanova je pokazala interesovanje za odnose opštine sa susjednim opštinama u Federaciji Bosne i Hercegovine, trenutnim projektima, zaštitom životne sredine i izgradnjom prvog IT parka u državi.