понедељак, 20 маја

ОГЛАС О ИЗЛАГАЊУ НА ЈАВНИ УВИД ПОДАТАКА О НЕПОКРЕТНОСТИМА И УТВРЂИВАЊУ ПРАВА НА НЕПОКРЕТНОСТИМА У ОПШТИНИ ПАЛЕ, ПОДРУЧНА ЈЕДИНИЦА ПАЛЕ-ПОДРУЧНА КАНЦЕЛАРИЈА ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД ЗА КАТАСТАРСКУ ОПШТИНУ ДОВЛИЋИ

На основу члана 78. Закона о премјеру и катастру Републике Српске („Службени гласник Републике Српске“, бр. 6/12 и 110/16 и 62/18) и Одлуке Управе бр. 21.04/951-1253/21 од 19.03.2021.године

КОМИСИЈА ЗА ИЗЛАГАЊЕ НА ЈАВНИ УВИД ПОДАТАКА О НЕПОКРЕТНОСТИМА И УТВРЂИВАЊЕ ПРАВА НА НЕПОКРЕТНОСТИМА ЗА КАТАСТРАСКУ ОПШТИНУ ДОВЛИЋИ, НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД

именована рјешењем Републичке управе за геодетске и имовинско-правне послове број 21.04/951-1260/21 од  18.03.2021. године

о б ј а в љ уј е

О Г Л А С

У мјесту Источни Стари Град почеће дана 24.04.2021.године, излагање на јавни увид података о непокретностима и утврђивању права не непокретностима за све непокретности (земљишта, зграде, станове и пословне просторије као посебне дјелове зграде и друге грађевинске објекте), које се налазе у катастарској општини Довлићи. Излагање на јавни увид података о непокретностима и утврђивање права на непокретностима завршиће се дана 31.12.2021.године, уз могућност продужења рока излагања из објективних разлога.

Комисија ће сваком правном и физичком лицу, за које су прикупљени подаци и адресе, а за чије се непокретности врши излагање, упутити најкасније 8 дана прије излагања посебан позив, да у означено вријеме дође у радне просторије Комисије и да дају потребне податке о непокретностима.

Обавјештавају се лица која полажу право и имају правног интереса на наведеним непокретностима, да су дужни да у одређено вријеме дођу у радне просторије Комисије и да дају потребне податке о непокретностима.

Лица за која нису прикупљени подаци и адресе, те нису позвана а полажу право и имају правног интереса на наведеним непокретностима, дужна су да се сама јаве Комисији и да са собом донесу све писмене исправе које служе за доказивање њихових права на предметним непокретностима.

Грађани треба да понесу личну карту са уписаним јединстевним матичним бројем грађана, за малољетна лица треба да понесу извод из матичне књиге рођених са уписаним јединственим матичним бројем грађана, а представник правног лица овлаштеног за заступање са уписаним јединстевним идентификационим бројем (ЈИБ).

Излагање на јавни увид података о непокретностима и утврђивању права на непокретностима обављаће се сваким радним даном од 08:00 до 15:00 часова у радним просторијама Комисије, које се налазе у згради Општини Источни Стари Град, ул. Хреша бб, 71144 Источни Стари Град.

Контакт телефон: +387 57 230 448