OGLAS O IZLAGANJU NA JAVNI UVID PODATAKA O NEPOKRETNOSTIMA I UTVRĐIVANJU PRAVA NA NEPOKRETNOSTIMA U OPŠTINI PALE, PODRUČNA JEDINICA PALE-PODRUČNA KANCELARIJA ISTOČNI STARI GRAD ZA KATASTARSKU OPŠTINU DOVLIĆI

Na osnovu člana 78. Zakona o premjeru i katastru Republike Srpske (“Službeni glasnik Republike Srpske”, br. 6/12 i 110/16 i 62/18) i Odluke Uprave br. 21.04/951-1253/21 od 19.03.2021.godine

KOMISIJA ZA IZLAGANJE NA JAVNI UVID PODATAKA O NEPOKRETNOSTIMA I UTVRĐIVANJE PRAVA NA NEPOKRETNOSTIMA ZA KATASTRASKU OPŠTINU DOVLIĆI, NA TERITORIJI OPŠTINE ISTOČNI STARI GRAD

imenovana rješenjem Republičke uprave za geodetske i imovinsko-pravne poslove broj 21.04/951-1260/21 od 18.03.2021. godine

o b j a v lj uj e

O G L A S

U mjestu Istočni Stari Grad počeće dana 24.04.2021.godine, izlaganje na javni uvid podataka o nepokretnostima i utvrđivanju prava ne nepokretnostima za sve nepokretnosti (zemljišta, zgrade, stanove i poslovne prostorije kao posebne djelove zgrade i druge građevinske objekte), koje se nalaze u katastarskoj opštini Dovlići. Izlaganje na javni uvid podataka o nepokretnostima i utvrđivanje prava na nepokretnostima završiće se dana 31.12.2021.godine, uz mogućnost produženja roka izlaganja iz objektivnih razloga.

Komisija će svakom pravnom i fizičkom licu, za koje su prikupljeni podaci i adrese, a za čije se nepokretnosti vrši izlaganje, uputiti najkasnije 8 dana prije izlaganja poseban poziv, da u označeno vrijeme dođe u radne prostorije Komisije i da daju potrebne podatke o nepokretnostima.

Obavještavaju se lica koja polažu pravo i imaju pravnog interesa na navedenim nepokretnostima, da su dužni da u određeno vrijeme dođu u radne prostorije Komisije i da daju potrebne podatke o nepokretnostima .

Lica za koja nisu prikupljeni podaci i adrese, te nisu pozvana a polažu pravo i imaju pravnog interesa na navedenim nepokretnostima, dužna su da se sama jave Komisiji i da sa sobom donesu sve pismene isprave koje služe za dokazivanje njihovih prava na predmetnim nepokretnostima.

Građani treba da ponesu ličnu kartu sa upisanim jedinstevnim matičnim brojem građana, za maloljetna lica treba da ponesu izvod iz matične knjige rođenih sa upisanim jedinstvenim matičnim brojem građana, a predstavnik pravnog lica ovlaštenog za zastupanje sa upisanim jedinstevnim identifikacionim brojem (JIB).

Izlaganje na javni uvid podataka o nepokretnostima i utvrđivanju prava na nepokretnostima obavljaće se svakim radnim danom od 08:00 do 15:00 časova u radnim prostorijama Komisije, koje se nalaze u zgradi Opštini Istočni Stari Grad, ul. Hreša bb, 71144 Istočni Stari Grad.

Kontakt telefon: +387 57 230 448