четвртак, 9 маја

Министар Кошарац у радној посјети Источном Старом Граду

Данас је начелник општине Источни Стари Град Бојо Гашановић угостио на Требевићу министра спољне трговине и економских односа Босне и Херцеговине Сташу Кошарца, са којим је одржао састанак гдје су разговарали о унапређењу туризма, пољопривреде и екологије као главним темама.

Начелник је инфоримисао министра о пројектима који су у припреми и чија се реализација ускоро очекује, а то су “Пијаца здраве хране” на Требевићу и “Пословна зона Булози”.

“Источни Стари Град као рурална општина сигурно може да се развија у сектору пољопривреде и у вези са тим смо разговарали и о изградњи пијаце на Брусу, тако да мали, индивидуални произвођачи могу све што произведу пласирати овдје на пијаци на Требевићу.

Такође смо се сложили да преко Фондације за привреду и рурални развој можемо у координацији са Министарством аплицирати за одређена средства за развој пољопривреде”, рекао је Бојо Гашановић.

Саговорници су закључили да је управо Требевић, као једна од најважнијих туристичких дестинација Источног Сарајева, мјесто на коме треба улагати у развој нових садржаја.

“Информисао сам начелника Гашановића да ће ових дана бити промовисан пројекат вриједан 34 милиона КМ, које ће пласирати УНДП и ЕУ и за који ће моћи да се кандидују одређени пројекти за развој пољопривреде и сточарства са подручја ове локалне заједнице. Такође УСАИД планира да обезбиједи средства за развој туризма од око 20 милиона КМ у наредних пет година, тако да би Источни Стари Град требало да се припреми и за овај пројекат” рекао је Кошарац.

Кошарац је нагласио и то да је данас Требевић амбициозна туристичка дестинација и да је Источни Стари Град рубна општина гдје туризам треба да има стратешки значај као и то да

“Пословна зона Булози” може бити врло добра развојна компонента Источног Старог Града и гдје је из аспекта надлежности Министарства могуће заговарати да дио капацитета буде смјестен на територији ове општине.

Састанку су присуствовали и в.д. директора ЈП “Миљацка ИСГ” Срђан Плакаловић као и директор “Електродистрибуције Пале” Ацо Станишић.