понедељак, 20 маја

ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД ОБИЉЕЖИО ДАН БОРАЦА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Полагањем вијенца на централно спомен-обиљежје погинулим борцима Одбрамбено-отаџбинског рата у Источном Старом Граду на Хреши данас је обиљежен Дан бораца Републике Српске.

Вијенце су на Хреши положили предсједник Скупштиине општине Источни Стари Град Владимир Цинцар, замјеник начелника општине Малко Короман и предсједник Борачке организације општине Источни Стари Град Драгољуб Дерикоња.

На Вучијој Луци у цркви Св. Пантелејмона служен је помен парастос, након чега је уприличен ручак у парохијском дому за све присутне.

Данашњи дан је прилика када се сјећамо свих бораца који су уткали животе у темеље Републике Српске, али и сјећање да је борба српског народа за слободу константна јер се данас обиљежава  и 219. годишњица од подизања Првог српског устанка.