ISTOČNI STARI GRAD OBILJEŽIO DAN BORACA REPUBLIKE SRPSKE

Polaganjem vijenca na centralno spomen-obilježje poginulim borcima Odbrambeno-otadžbinskog rata u Istočnom Starom Gradu na Hreši danas je obilježen Dan boraca Republike Srpske.

Vijence su na Hreši položili predsjednik Skupštiine opštine Istočni Stari Grad Vladimir Cincar, zamjenik načelnika opštine Malko Koroman i predsjednik Boračke organizacije opštine Istočni Stari Grad Dragoljub Derikonja.

Na Vučijoj Luci u crkvi Sv. Pantelejmona služen je pomen parastos, nakon čega je upriličen ručak u parohijskom domu za sve prisutne.

Današnji dan je prilika kada se sjećamo svih boraca koji su utkali živote u temelje Republike Srpske, ali i sjećanje da je borba srpskog naroda za slobodu konstantna jer se danas obilježava i 219. godišnjica od podizanja Prvog srpskog ustanka.