„PUT OKO SVIJETA“ U ISTOČNOM STAROM GRADU NAGRAĐEN VELIKIM APALUZOM

Danas je u prostorijama Skupštine opštine Istočni Stari Grad održana predstava „Put oko svijeta“ u okviru 20. Međunarodnog festivala profesionalnih lutkarskih pozorišta za djecu „Lut fest“ , Istočno Sarajevo koju su izveli glumci pozorišta „Pepino“ iz Niša.
„Ovđe smo prvi put u Istočnom Starom Gradu, ali smo na ovom Festivalu od osnivanja već dvadeset godina i mi smo suosnivači Festivala i dobitnici smo nagrade „Zlatna anima“, na koju smo ponosni jer je to nagrada za doprinos razvoju lutkarstva u Istočnom Sarajevu.
Utisci su takvi da moje dugogodišnje iskustvo govori da je potreba za lutkarstvom mnogo veća nego što se ljudima pruža. Smatram da bi roditelji trebali sa đecom da gledaju lutkarske predstave i da prate njihove reakcije, jer đeca ovakve stvari pamte kroz život. Takođe naše iskustvo govori da su najsimpatičnije predstave u malim sredinama“, rekao je Boban Jovanović glumac pozorišta „Pepino“.
Mališani nisu krili oduševljenje i smijeh tokom izvođenja predstave, a kroz predstavu su obišli Italiju, Grčku, Španiju, Tursku, Rusiju, Srbiju i druge zemlje.
„Mi imamo dugogodišnju saradnju sa Festivalom, ovom prilikom želim da se zahvalim direktoru Vitomiru Mitriću, načelniku opštine Istočni Stari Grad Boju Gašanoviću, Gradonačelniku Nenadu Vukoviću i predsjedniku Republike Srpske, jer su omogućili priliku da naša đeca besplatno prisustvuju ovom kulturnom događaju, isto tako se nadam nastavku ove saradnje u narednom periodu“, dodao je direktor Narodne biblioteke „Istočni Stari Grad“ Saša Radović