ODRŽAN SASTANAK ŠTABA ZA VANREDNE SITUACIJE OPŠTINE ISTOČNI STARI GRAD

Danas je u prostorijama Opštine Istočni Stari Grad održan sastanak Štaba za vanredne situacije, a na zahtjev Republičke uprave civilne zaštite zbog najava Republičkog hidrometeorološkog zavoda Republike Srpske.

Sastanku su prisustvovali komandant Štaba za vanredne situacije Opštine Istočni Stari Grad Malko Koroman, načelnik Opštine Bojo Gašanović te direktor javnog komunalnog preduzeća ”Glog”, predsjednik SO Istočni Stari Grad, komandir PS Istočni Stari Grad, predstavnik ŠU „Romanija“ RJ Vučja Luka, predstavnik „Elektrodistribucija“ ad Pale FL Hreša, te načelnik stanice Gorske služba spasavanja, stručni saradnik za poslove civilne zaštite opštine Istočni Stari Grad, direktor JP „Miljacka ISG“ d.o.o. i  direktorica JZU Ambulanta porodične medicine Stari Grad.

Na Dnevnom redu bila je tačka, razmatranje situacije  povodom najvljivanja obilnih padavina te eventualnoj pojavi obilnijih snježnih padavina.

Prisutnima se prije svih obratio načelnik Opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović i rekao da je sastanak Štaba sazvan zbog najava koje su poslate od strane CZ RS i meoroloških organa kojim nas upozoravaju na obilne padavine kao i pojave većih količina snijega.

“Naša opština direktno nije ugrožena izlivanjem rijeka (može biti eventualno bujičnih problema) ali potrebno je da porazgovaramo o spremnosti svih nas koji imamo obavezu postupanja ako bi se obistile ove najave. Ono što sigurno znamo je da smo spremili preduzeća i možemo da odgovorimo zadatku. Bitno je da se elektrodistibucija pripremi što se tiče hidrocentrale, da se obezbijedi dežurstvo.

Ono što je za nas bitno su snježne padavine, koje mogu biti na Vučijoj Luci, Hreši i Trebeviću, a na Bulozima manje. Ovdje je bitna samo naša koordinacija. Kad se sazove Štab, svi moraju da budu prisutni i da se stave pod komandu Štaba”, rekao je načelnik Gašanović.

Istaknuto je da trenutno nema razloga za proglašavanje elementarne nepogode, ali je bitno da se svakodnevno održava komunikacija u slučaju potrebe za reagovanjem i donošenjem drugih odluka.