NAČELNIK GAŠANOVIĆ I MINISTAR ŠERANIĆ ODRŽALI SASTANAK U BANJALUCI

Načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović protekle sedmice je prisustvao sastanku sa ministrom zdravlja i socijalne zaštite u Vladi Republike Srpske Alenom Šeranićem.

Sastanku u Banjaluci je prisustvala i direktorica ambulante “Stari Grad” Hreša, Tatjana Bekrić.

Unaprijeđenje zdravstvene zaštite u Istočnom Starom Gradu, opremanje ambulante na Hreši i dostizanje nivoa zdravstvene zaštite u cilju promjene statusa ambulante u dom zdravavlja neke su od tema o kojima se razgovaralo na sastanku.

Nakon sastanka, načelnik Gašanović je rekao da je jedna od najvažnijih tema o kojima se govorilo bila i registracija i stavljanje u funkciju ambulante na Trebeviću, koja će prema pozitivnopravnim propisima najvjerovatnije biti registrovana kao ambulanta za rehabilitaciju i pružanja drugih usluga iz te nadležnosti.