ISTOČNI STARI GRAD PROSLAVIO SLAVU I DAN OPŠTINE SVETOG VELIKOMUČENIKA PANTELEJMONA

Svetu arhijerejsku liturgiju služio je, Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom, uz sasluženje sveštenstva, i litijom u porti crkve Svetog Pantelejmona na Vučijoj Luci, završene su svečanosti u povodu proslave krsne slave ovog hrama i Opštine Istočni Stari Grad – Svetog velikomučenika Pantelejmona.
Nakon obreda lomljenja slavskog kolača, predstavnici Opštine Istočni Stari Grad dodijelili su priznanja „Da se ne zaboravi“ – bivšem gradonačelniku Istočnog Sarajeva Predragu Lasici /posthumno/ i komandantu 7. bataljona 3. sarajevske pješadijske brigade Milu Plakaloviću, kao i zahvalnicu Policijskoj upravi Istočno Sarajevo, za izuzetan doprinos i podršku razvoju ove lokalne zajednice.
Posebno priznanje za institucionalnu podršku Opštini dodijeljeno je ministru unutrašnjih poslova Republike Republike Srpske Draganu Lukaču.
Načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović ponovio je u izjavi novinarima da će u narednom periodu biti pokrenuti važni infrastrukturni projekti čiji je cilj podsticanje bržeg privrednog razvoja ove izrazito nerazvijene lokalne zajednice.
Prema njegovim riječima, Istočni Stari Grad ima solidne resurse za razvoj privrede, a kao pozitivan primjer naveo je hidrocentralu od tri megavata koja će biti završena do kraja godine od koje će opština ostvariti godišnje prihode od 50.000 do 70. 000 KM.
Ističući da Istočni Stari Grad ima dobru podršku Vlade Republike Srpske i resornih ministarstava, kao i Grada Istočno Sarajevo, on je podsjetio da je ove godine na Trebeviću otvoreno Područno policijsko ođeljenje.
Gašanović najavljuje otvaranje i vatrogasne stanice, ali i „borbu“ za povratak određenih nadležnosti koje su u međuvremenu oduzete ovoj lokalnoj zajednici, a riječ je o poslovima iz oblasti geodetske uprave, te gazdovanja šumskim resursima.
On je dodao da opštinska uprava nastavlja sa aktivnostima na unapređenju poljoprivrede i eksploatacije mineralnih sirovina.