Direktor ZP „Elektrodistribucija“ a.d. Pale Aco Stanišić u službenoj posjeti Opštini Istočni Stari Grad

Direktor ZP „Elektrodistribucija“ a.d. Pale Aco Stanišić danas je bio u radnoj posjeti opštini Istočni Stari Grad, prilikom koje ga je dočekao načelnik opštine Bojo Gašanović, a tokom posjete obišli su mjesne zajednice Trebević, Buloge i Hrešu gdje je u kabinetu načelnika održan sastanak.

Tokom posjete razgovarano je o elektrosabdjevanju i realizaciji određenih projekta, a to su elektrifikacija „Poslovne zone Bulozi“ u Bulozima i izgradnja trafo stanice na Trebeviću za potrebe Tehnološkog parka. Načelnik Gašanović je informisao direktora šta su planovi kroz Reuglacioni plan i šta bi moglo finansirati ovo preduzeće.

„Želim da istaknem da je današnja posjeta direktora Elektrodistribucije za nas veoma značajna i drago mi je da je ovo jedna saradnja u kontinuitetu. Razgovarali smo o unapređenju i razvoju mreže kako bi investitori koji dolaze u Istočni Stari Grad imali uredno sabdjevanje električnom energijom. Danas smo razgovarali o „Poslovnoj zoni Bulozi“ u Bulozima i tehnološkom parku na Trebeviću i izletištu Brus. Ono što je za nas bitno je da smo počeli da gradimo i čistimo „Poslovnu zonu Bulozi“, radićemo vodovod za čiju izgradu nam je sredstva dala Vlada Republike Srpske , a Elekktrodistribucija Pale će nam pomoći da poslovna zona ima sanbdjevanje električnom energijom, da bi mogli da pozovemo investitore da kod nas ulažu. Što se tiče tehnološkog parka, obišli smo gradilište i vidjeli smo da su naši investitori nastavili sa gradnjom uprkos teškom vremenu izazvanom virusom korona, ali uz pomoć Elektrodistribucije Pale izgradićemo trafo stanicu koja će napajati električnom energijom Tehnološki park“, rekao je načelnik Bojo Gašanović.

Direktor Stanišić je istakao da Elektrodistribucija Pale želi da pomogne privredi i da pruži kontinuirano i kvalitetno snabdjevanje električnom energijom, a specifičnost ove opštine i protezanje velikom dužinom i granicom entitetske linije nameće porebu za postojanjem jako duge mreže i niskonaponske i visokonaponske, koju je u zimskom periodu jako teško održavati. U prošlom periodu rukovodstvo Elektrodistribucije Pale je ulagalo značajna sredstva u poboljšanje kvaliteta ove mreže i tako će biti i nastavjeno.

„Ovo je jedna u nizu posjeta svim načelnicima opština i radnim jedinicama na teritoriji koju pokriva Elektrodistribucija Pale i ona će biti nastavljena u narednom periodu. U ovoj godini ćemo podržati privrednike, odnosno samu opštinu i načelnika u dva projekta, a to je kako smo rekli snabdjevanje kvalitetnom električnom energijom „Poslovne zone Bulozi“ , pored redovnog održavanja mreže, kako je planirano i drugi je izmještanje dalekovoda na dijelu Brusa gdje se planira širenje infrastrukture i turističkih kapaciteta “, rekao je direktor Stanišić.

Poručeno je da će načelnik i opština imati u budućnosti podršku što se tiče realizacije svih projekata iz ove oblasti koje bude radio sa svojim privrednicima.