DRUGA SLUŽBENA POSJETA MINISTRA ĐOKIĆA OPŠTINI ISTOČNI STARI GRAD

Danas je u Istočnom Starom Gradu načelnik Gašanović sa privrednicima primio u drugu zvaničnu posjetu ministra energetike i rudarstva Petra Đokića. Na sastanku se razgovaralo o nekoliko tema među kojima su za razvoj privrede opštine veoma značajne funkcionisanje kamenoloma kao i tema postavljanja solarnih panela na teritoriji Istočnog Starog Grada. Istaknutno je da je za ovakve projekte značajna saradnja sa Vladom Republike Srpske jer se radi o izrazito nerazvijenoj opštini koja ne bi mogla samostalno da realizuje ovakve ideje.

“Nadam se da će privrednici koji posluju ovdje vidjeti da se trudimo da dobrom saradnjom na svim nivoima vlasti pokušavamo da pružimo podršku razvoju i nađemo najbolja rješenja kako bi se privreda razvijala”, rekao je Gašanović.

Načelnik Gašanović je istakao da u oblasti privrede nije bilo otpuštanja radnika uprkos prilično teškoj ekonomskoj situaciji, i da se uz mnogo truda pokušava spriječiti odliv radnika.

“Opština Istočni Stari Grad se nalazi na jednom zanimljivom geografskom području i jako je važno da se mi iz Vlade Republike Srpske nađemo u ovakvim opštinama, da ohrabrimo ljude i podržimo u njihovim svakodnevnim naporima da održe i unaprijede život ovdje.

Razgovarali smo u unaprijeđenju poslovanja privrednih subjekata iz oblasti mog resora to jeste eksploatacije mineralnih sirovina posebno kamenih agregata. Ranije smo pomagali firme koje se bave eksploaticijom kroz grantove i nastavićemo to u budućem vremenu”, rekao je Đokić.

Što se tiče oblasti energetike, ovo područje ima izuzetno povoljne uslove za instaliranje solarnih panela ili izgradnju solarne elektrane jer postoji interes investitora koji bi ovdje gradili solarnu elektranu, a istaknuto je da će se već tokom ove godine pokazati dobri rezultati iz ove oblasti, a moguće je da će biti istraživanja iz oblasti snage vjetra na ovom području.

“Načelnik Gašanović vrlo posvećeno brine o ovoj opštini i narodu i mi smo to prepoznali i imamo potrebu da ga podržimo jer nije lako u ovim uslovima živjeti i raditi”, dodao je ministar Đokić.