петак, 17 маја

ПРИЈЕМ ЗА УЧЕСНИКЕ СПАСИЛАЧКЕ МИСИЈЕ У ТУРСКОЈ

Начелник Источног Старог Града Бојо Гашановић организовао је пријем за припаднике ГСС Источни Стари Град, који су учествовали у спасилачкој мисији у Турској, након разорних земљотреса.

На пријему код начелника чланови ГСС-а информисали су начелника о активностима које су проводили у Турској.

„Заиста смо поносни на момке који су одговорили овом задатку, али и на нашу локалну заједницу која иако мала успијева да организује овакву службу која може да буде на помоћи било када и било гдје. Нама је била част што су свој задатак обавили тако професионално и што су се вратили кући без проблема по здравље“, рекао је начелник Гашановић.

Током пријема истакнуто је, да се искуство које су чланови имали не може ријечима описати јер је ситуација била хаотична сво вријеме, али да су дали свој максимум приликом потраге и пружања помоћи при проналаску настардалих и спасавању живих људи испод рушевина.

„Момци су се одазвали спасилачкој мисији, а оно што је било најважније јесте заштита живота и здравља наших спасилаца и потражног пса током њиховог ангажмана у Турској“, нагласио је Клепић.

Члановима су уручене пригодне награде за рад и залагање за учешће у спасилачкој мисији.

Након пријема, одржан је и састанак чланства са начелником Горске службе спасавања Сашом Клепићем и начелником општине Бојом Гашановићем поводом годишњице од оснивања ове службе.