среда, 1 маја

ПОТПИСАН СПОРАЗУМ О САРАДЊИ СА МИНИСТАРСТВОМ ЗА ЉУДСКА ПРАВА И ИЗБЈЕГЛИЦЕ

Данас је у Сарајеву, начелник општине Источни Стари Град, Бојо Гашановић потписао Споразум о сарадњи између Општине Источни Стари Град и Министарства за људска права и избјеглице Босне и Херцеговине који подразумјева реализацију пројеката обнове и изградње комуналне и социјалне инфраструктуре на просторима гдје живе расељена лица и повратници.

“Средства у износу од 50.000 КМ, која су донирана од стране министарства нашој општини, су значајна јер ће бити уложена у завршетак изградње водовода на Хреши, а тиме ћемо знатно олакшати живот људи из ове мјесне заједнице. Значај ове донације се огледа и у томе што је буџет општине растерећен за овај износ, што за једну руралну општину са статусом изразито неразвијене много значи”, рекао је начелник Гашановић.

Још једном је истакнут значај изградње инфраструктуре што представља основ за повратак становништва, али и за останак у Источном Старом Граду.