понедељак, 20 маја

ПРИЈАВЕ ЗА ЈЕДИНСТВЕН БОРАЧКИ ДОДАТАК У ОПШТИНАМА И ГРАДОВИМА

Поводом најава о припремама за исплату јединственог борачког додатка које су ових дана емитоване у медијима, обавјештавамо јавност да смо данас свим локалним заједницама у Републици Српској, општинама и градовима, упутили инструкцију за поступање у вези са прихватањем захтјева свих категорисаних борааца Војске Републике Српске за остваривање права на јединствени мјесечни борачки додатак.

У инструкцији се истиче да су надлежна Одјељења у општинама и градовима обавезна да прихватају захтјеве свих бораца за остваривање права на јединствени мјесечни додатак.

Понављамо, о захтјеву за признавање права на борачки додатак одлучиваће општински, односно градски орган управе надлежан за послове борачко-инвалидске заштите према мјесту пребивалишта  категорисаног борца.

Право на мјесечни борачки додатак признаје се на захтјев странке.

Захтјев за остваривање права на мјесечни борачки додатак могу да поднесу борци свих категорија (од прве до седме категорије) са навршених 45 година живота, чиме је смањена и старосна доб као услов за остваривање права на мјесечни борачки додатак.

Посебно се захваљујемо и цијенимо стрпљење и разумијевање које борци показују током овог, прелазног периода на исплату јединственог мјесечног борачког додатка.

ИЗВОР: Министарство рада и борачко инвалидске заштите

Напомена: Пријаве за јединствени борачки додатак за борце са подручја општине Источни Стари Град могуће је извршити у канцеларији за борачко-инвалидску у Општини Источни Стари Град на Хреши. Од документације потребно је приложити копију текућег рачуна, уколико желите да се додатак исплаћује на рачун, умјесто путем поште и фото-копију личне карте.