четвртак, 16 маја

ОДРЖАНА ДЕВЕТА ЈАГЊИЈАДА У ИСТОЧНОМ СТАРОМ ГРАДУ

Протеклог викенда,на Вучијој Луци у општини Источни Стари Град,одржана је девета гастро-туристичка манифестација Јагњијада.
Јагњијада је и ове године показала да је сигурно једна од најзначајнијих манифестација овог карактера на истоку Републике Српске,али свакако и у регији јер је осим домаћег становништва,окупила и посјетиоце из цијеле Босне и Херцеговине, Србије, Црне Горе, Њемачке, Аустрије па и Сједињених Америчких Држава.
И ове године Јагњијаду је организовало културно-умјетничко друштво “Црепољско” под покровитељством Општине Источни Стари Град и Града Источно Сарајево.
За најбоље испечено јагње такмичило се 146 екипа, а прву награду добила је екипа “Манастир Довоља Пљевља” из Црне Горе.
За два дана музике,пјесме, такмичења, укусне хране и доброг дружења Вучију Луку је посјетило око десет хиљада љубитеља ове манифестације.
Очување традиције и свих лијепих обичаја овог краја, кроз ову манифестацију ће увијек бити императив организатора и свих оних који учествују у Јагњијади.

ЈОШ ВИЈЕСТИ