среда, 22 маја

НА ТРЕБЕВИЋУ У ИСТОЧНОМ СТАРОМ ГРАДУ ДАНАС ЈЕ ПОЛЕТИО ПРВИ БАЛОН НА ТОПЛИ ВАЗДУХ

Данас је на Брусу у Центру за одмор и рекреацију на Требевићу, званично полетио балон на топли ваздух, а промо лет који је изазвао велику пажњу и позитивне реакције је испраћен громогласним аплаузом.

Начелник општине Источни Стари Град Бојо Гашановић се захвалио свима који су вјеровали у њега и општину Источни Стари Град, наравно привредницима који послују у општини, а посебну захвалност упутио је носиоцима пројекта „Уживај у региону Сарајево-Романија“ и свим партнерима пројекта, као и Европској унији која је донирала финансијска средства за реализацију овог пројекта.

„Свједоци сте да општина Источни Стари Град заједно са вама не посустаје када је у питању изградња и унапријеђење туристичких и угоститељских садржаја. Иза нас је веома тешка година, коју смо захваљујући заједничкој борби издржали, и трудићемо се да у будућности наш олимпијски Требевић још више развијамо“, рекао је Гашановић.

Догађају су данас присуствовали министар спољне трговине и економских односа БиХ Сташа Кошарац, предсједник Скупштине града Источно Сарајево Бранко Короман и замјеник градоначелника Града Источно Сарајево Слободан Амовић.

„Успјели смо реализовати један пројекат за туризам у Источном Сарајеву који финансира Европска унија и Савезна Република Нјемачка и иза нас је  туристички балон на топли ваздух, први у региону, који ће сигурно дати велики допринос развоју туризма. Сигурно да ће садржаји реализовани кроз овај пројекат убрзати опоравак туризма од посљедица које је претрпио усљед пандемије“, рекао је директор ТО Јахорина- Град Источно Сарајево Игор Тошић.

Тошић је истакао да је од данас Требевић обојен веселим бојама балона, који је јединствен и на којем би могли да позавиде многи туристички центри. Док ће балон бити на везани лет због планинских климатских услова, већ од наредног мјесеца ова атракција ће бити доступна за комерцијалне сврхе по симболичним цијенама.

„Надам се да ће ова атракција са свим до сада изграђеним садржајима и капацитетима употпунити туристичку понуду како општине Источни Стари Град, града Источно Сарајево, Републике Спске тако и Босне и Херцеговине као један специфичан и јединствен садржај и користим прилику да упутим позив за посјету како домаћим туристима тако и туристима из цијелог свијета“, додао је начелник Гашановић.