NOVA MEDICINSKA OPREMA ZA AMBULANTU NA HREŠI

Ambulanta porodične medicine “Stari Grad” Hreša , izvršila je nabavku biohemijskog analizatora “SPIN XS” u vrijednosti – 19.305 KM uz finansijsku pomoć Opštine Istočni Stari i pomoć  Grada Istočno Sarajevo.

Analizator je pušten u rad, a obrađivaće se sve biohemijske analize iz domena primarnog nivoa zdravstvene zaštite.

Iz Ambulante porodične medicine su istakli da će sve analize koje se ne rade u ovoj laboratoriji, te koje pripadaju tercijarnom (bolničkom) nivou pružanja laboratorijskih usluga, biti uzorkovane u laboratoriji na Hreši, adekvatno pohranjene i transportovane do JZU Bolnice “Srbija”.

Cilj nabavke nove opreme  i organizovanje navedenog transporta je smanjivanje troškova stanovnika Istočnog Starog Grada koji koriste ove vrste usluga, kao i jačanje službe laboraotorijske dijagnostike kao ključnog faktora uspostavljanja dijagnoza bolesti.